„Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki.” J.K. Rowling

W każdej szkole musi znajdować się miejsce, w którym można znaleźć odpowiedzi na większość pytań. Nie inaczej jest w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu. W bloku A pod numerem 11 znajduje się miejsce, w którym każdy bibliofil znajdzie coś dla siebie. Kilkutysięczny księgozbiór naszej książnicy obejmuje klasykę literatury, słowniki, encyklopedie, poradniki, podręczniki. Na jednej z półek można znaleźć również bogatą filmotekę, obejmującą perły polskiej i światowej kinematografii. Na szukających wytchnienia od zgiełku szkolnych korytarzy czeka kameralna czytelnia.

Nic nie zastąpi klimatu biblioteki oraz zapachu książki, jednakowoż zasoby naszej biblioteki dostępne są również online. Zatem serdecznie zapraszamy.

Katalog Online • MOL NET+

Instrukcja logowania do katalogu online (OPAC):
Czytelnik, jeśli loguje się po raz pierwszy musi najpierw zarejestrować e-mail szkolny w systemie logowania klikając na kluczyk na stronie OPAC, a następnie na „Załóż konto”, które umożliwia ustawienie hasła do logowania.  Czytelnik zarejestrowany wcześniej może od razu logować się do katalogu OPAC.
Po zalogowaniu i wybraniu w katalogu szukanej książki można dokonać jej rezerwacji.
Zarezerwowaną książkę odbiera się w bibliotece szkolnej lub w razie pracy zdalnej na portierni.