Sukcesy Ekonomistów

SUKCES  UCZNIÓW SWARZĘDZKIEJ JEDYNKI !

Kacper Skórczyński ,uczeń klasy 3Technikum Ekonomicznego w  Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu, został laureatem I Olimpiady Wiedzy o Finansach organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Spośród 1400 uczestników w finale zajął 10 miejsce.

Jako laureat Olimpiady uzyskał specjalne uprawnienia w postępowaniu kwalifikacyjnym na dowolnie wybranym uniwersytecie ekonomicznym w kraju.  Jest już więc studentem dowolnie wybranego przez siebie kierunku. Ponadto zwolniony jest z części pisemnej egzaminu zawodowego kwalifikacyjnego w klasie czwartej.

Marta Chęcińska, uczennica klasy 4Technikum Ekonomicznego w ZS nr 1, została laureatką XIII edycji  Ogólnopolskiego Turnieju Talentów – Akademia Księgowego. Organizatorem Turnieju jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski  oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu.  W finale turnieju Marta zajęła 7 miejsce.

Konkurs został przeprowadzony na etapie szkolnym w formule online. Etap okręgowy i finał Turnieju to bezpośrednia rywalizacja uczestników w formie testowej oraz zadania praktycznego z wykorzystaniem programu INSERT. Turniej  adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem było poszerzanie wiedzy z zakresu rachunkowości i popularyzowanie zawodów księgowych.

Laureatka Turnieju w ramach przyznanej nagrody odbywać będzie staż letni w Fabryce BRIDGESTONE Poznań. Oczywiście w dziale księgowości.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy sukcesu.