Zajęcia integracyjne dla dzieci z Ukrainy

14 czerwca Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu gościł uczniów ukraińskich z oddziałów przygotowawczych w Szkole Podstawowej nr 1 w Swarzędzu będących pod opieką pani Haliny Modrzyńskiej. Nauczyciele i uczniowie Swarzędzkiej Jedynki przygotowali dla swoich gości wiele atrakcji: począwszy od dynamicznych zajęć muzycznych przez zabawy z chustą animacyjną aż po zajęcia plastyczne, podczas których młodzież wykonała zabawne i odstresowujące „gniotki” oraz ekologiczne portrety z patyków. Uczniowie zwiedzili też szkołę, byli pod wrażeniem jej nowoczesnej infrastruktury. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Ostatnią atrakcją stały się zajęcia techniczne z… lutowania. Uczniowie byli nimi zachwyceni. Na koniec podkreślali, że wszystkie zaproponowane aktywności bardzo im się podobały i chętnie wrócą do Zespołu Szkół nr 1 na kolejne inspirujące spotkanie. Zaproponowane zajęcia miały charakter integracyjny, odbyły się z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz dzięki wsparciu doradców metodycznych z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu i nauczycieli Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu.

Tekst: Agnieszka Gałązka-Kozłowska
Zdjęcia: Magdalena Chmielewska, Joanna Ratajczak